Paukštininkystė

Pasvalio ir Širvintų rajonuose auginame mėsinius ROSS 308 veislės viščiukus. Paukščiai maitinami, atsižvelgiant į jų amžių. Mažiesiems vienadieniams paukščiukams patiekiami miltai iš geriausios kokybės tvarkingai išvalytų nuo piktžolių grūdų ir kukurūzų. Visiems paukščiams pašarai ruošiami kasdien, visada būna švieži, todėl išsaugotas sveikas virškinimo traktas leidžia nenaudoti brangių papildų, broileriai auga greitai.

Viščiukai gali laisvai bėgioti ant kapotų šiaudų, kurie sausi surenkami nukūlus derlių. Pašarai ir vanduo į lesyklas ir gertuves tiekiami automatizuotai vamzdžiais, prie jų negali prieiti joks darbuotojas, išskyrus specialistą, kuris gerai išmano veterinarijos ir higienos taisykles ir jų laikosi. Užauginus ir išvežus paukščius, tvartai gerai išplaunami, dezinfekuojami, džiovinami, šildomi. Tik po to vėl paleidžiami maži paukščiukai.

Auginame ir vištas - dedekles. Šiuo metu laikomos LOHMANN veislės vištos yra rudos ar margos, deda rudus kietu lukštu kiaušinius. Kiaušiniai surenkami, rūšiuojami, paženklinami ir sudedami į dėžutes. Jau kitą dieną švieži jie atkeliauja į parduotuves, taip pat ant pirkėjo stalo.

 


© UAB „Cesta“. Riešės g. 10, Riešė, LT-14266, Vilniaus r. Tel.: (8 5) 246 9737; (8 5) 246 9898; 8 698 51933. El.pastas:      Kontaktai